Choď na obsah Choď na menu
 


Gumy odolné poveternostným vplyvom – CR/SBR

11. 2. 2021

 

Gumy čiastočne odolné voči poveternostným vplyvom – CR/SBR

 

.

Všeobecné údaje

Gumy s odolnosťou voči poveternostným vplyvom. V štandardnej kvalite CR/SBR na všeobecné použitie, s dobrými mechanickými vlastnosťami. Určená na použitie bez špeciálnych nárokov na odolnosť voči negatívnym vplyvom prostredia, mierne odolná voči poveternostným vplyvom, kyselinám a zásadám.  Maximálna pracovná teplota od -10 do +80 °C.Gumy odolné voči olejom – NBR/SBR

Gumové dosky sa používajú v mnohých odvetviach ako tesniaci a dopadový element alebo slúžia ako polotovar pre zhotovenie rôznych tesniacich a tlmiacich dielov, izolačných vrstiev a pod. Vyrábajú sa buď s povrchom hladkým alebo s textúrou. Vo vnútri môžu byť dosky spevnené textilnou vložkou.
Štandardne sú dodávané v roliach alebo doskách 1m x 1m až 1m x 2m v hrúbkach 1 - 30 mm. V závislosti na zmesi majú gumené dosky i rozdielne vlastnosti, mechanickú odolnosť, olejovzdornosť, kyselinovzdornosť a mernú hmotnosť. Dajú sa bežne tvarovať rezaním či vysekávaním.

Varianty a parametre

Typ

Použitie

Pevnosť
/Mpa/

Ťažnosť
/%/

Tvrdosť
/ShA/

Teplotný rozsah
/oC/

Merná hm.
/g/cm3/

Šírka
/mm/

CR/SBR  ozónuvzdorná 3 250 65+/-5 -10/+80 1,5 1200
CR/SBR  ozónuvzdorná 5 300 65+/-5 -10/+80 1,45 1200


Ponúkame predaj samotného materiálu, alebo jeho spracovanie na našich rezacích plotroch podľa výkresu resp. podľa Vašich požiadaviek.