Choď na obsah Choď na menu
 


Certifikát

Vážení zákazníci,

vzhľadom na to, že naša spoločnosť vo výrobe a vývoji dielektrických kobercov dosahuje špičkovú svetovú úroveň, v našej ponuke nenájdete dielektrické koberce triedy 0 a 1, nakoľko podľa normy musí byť minimálna hrúbka dielektrického koberca 3 mm. Naše dielektrické koberce s hrúbkou 3 mm spĺňajú certifikačnú triedu 2,  t.j. 20KV a koberce s hrúbkou 4 mm spĺňajú certifikačnú triedu 3,  t.j. 30KV. Pre overenie platnosti certifikátu choďte na odkaz v úvode EVPÚ Slovenské skušobné centrum a v databázi certifikátov zadajte číslo certifikátu poprípade názov firmy, zobrazia sa aktuálne platné a zároveň neplatné certifikáty spoločnosti.

V súčasnej dobe skončila platnosť certifikátu, novo vyrobené výrobky budú odovzdané do skušobne kde prejdu certifikáciou a dostanú nový certifikát na ďalšie obdobie.

Výrobky vyrobené do dátumu platnosti certifikátu sa dopredávajú a platí na nich pôvodný certifikát podľa záručnej doby 2 roky. 

 

Návod na používanie dielektrického koberca 

MATADORKA DIELEKTRIK MATT IEC 61111

Matadorka dielektric matt, ďalej iba MDEM sa používa ako doplnková ochrana pracovníkov v elektrotechnike /napr. v elektrorozvodniach, transformátorových staniciach a ostatných vysokonapäťových pracoviskách/.

MDEM sa dodáva v štandardných dĺžkach a šírkach /šírka 1200 a 1300+/- 10mm, dĺžka max. 10000mm. Farba čierna. Tvrdosť min. 75Sh. Pevnosť min. 5,0 Mpa. MDEM nie sú odolné voči kyselinám, lúhom, minerálnym olejom, organickým rozpúšťadlám a tukom. MDEM rolne sa skladujú v stoji zabalené v ochrannej fólii, pri teplote -20/+80 stupnov C.

MDEM trieda 3 skušobné napätie /35000V/, hrúbka 4+1,0/-0,2mm, označenie zelená páska. Všetky vyrobené rolne plne podliehajú norme IEC 61111. Pri pokladke do určených priestorov sa doporučuje lepenie disperzným lepidlom. V prípade, že MDEM sa do určených priestorov nebude lepiť, sa doporučuje voľne na 24 hodín pred samotným položením na miesto určenia rolnu stabilizovať /rozložiť voľne na plochu, aby fólia prilnula na podlahu/. Veľmi dôležité je dôkladne prekontrolovať podlahu, aby bola hladká čím zabránime nežiadúcemu mechanickému poškodeniu MDEM. V prípade pokladania malých kúskov MDEM, je dôležité, aby sa tieto rezali iba priečne z danej roľne, nakoľko každý kúsok položeného MDEM musí mať v prípade kontroly zo spodnej časti označenie podľa IEC 61111. V prípade akéhokoľvek mechanického alebo chemického poškodenia je nutné daný kus okamžite vymeniť.

Preto je dôležité, aby pokladanie vykonávali iba riadne poučení a zaškolení pracovníci.

 

certifikat-sk1.jpgcertifikat-sk1.jpg